کارخانجات کاشی و سرامیک

کارخانجات


کاشی ارس


کاشی مهسرام


کاشی تکسرام


کاشی فرزاد

کاشی چیست؟

کاشی به یک قطعه سنگ مصنوعی گفته می شود که یک سوی آن دارای سطحی شیشه ای، صاف و صیقلی می باشد، محل های اصلی تولید کاشی و سرامیک در کشور کارخانه تولید کاشی هستند، که ظرفیت زیادی در این زمینه دارد و همه روزه حجم زیادی از این محصولات را تولید کرده و روانه بازار های مصرف سرتاسر ایرن می نماید.

کارخانه کاشی محلی است که در داخل آن کاشی ها را با استفاده از خاک رس و مواد سفالی، در ابتدا مانند یک سری خشت خام قالب زده و تولید می کنند، بعد این کاشی های خام را به داخل کوره هایی با دمای مشخص منتقل می سازند تا در داخل آن ها پخته شود.

شاید برای شما این سوال مطرح شود که در هر محل بهتر است از چه نوع کاشی برای پوشش کف و دیوار ها استفاده شود، برای دستیابی به پاسخ این سوال از شما دعوت می کنیم که با ما همراه باشید:

  1. کاشی های مورد استفاده در داخل سرویس های بهداشتی بهتر است کاملا صاف و صیقلی باشند، تا راحت تر تمیز شوند، کمتر آلودگی و لکه ها را به خود جذب کنند و بهتر نظافت را نشان دهند.
  2. کاشی مورد استفاده در کف حمام باید کمی برجستگی و ناهمواری در سطح خود داشته و طرح برجسته ای داشته باشد، تا با ایجاد اصطکاک با دمپایی یا پای افراد از سر خوردن آن ها جلوگیری کند.

تولیدکنندگان کاشی و سرامیک

تولیدکنندگان کاشی و سرامیک به دنبال تولید کاشی هستند که کیفیت خیلی زیادی دارند و می توانند در برابر عوامل مختلفی همچون وارد آمدن فشار زیاد، ضربات ناگهانی، وزن بالا، عبور و مرور کردن دائمی افراد از روی سطحش و حتی مواد اسیدی از خودش مقاومت نشان دهد و هیچ گونه آسیبی نمی بیند، چنین کاشی هایی از ضخامت کافی و لعاب درجه یک در ساختار خود بهره مند می باشند.

مواد اولیه ای که در تولید کاشی ها به کار می رود به دو قسمت تقسیم بندی می شوند، که شامل مواد سفالی مورد استفاده در ساخت بدنه اصلی کاشی ها و لعاب یا روکش سطحی آن ها هستند، این لعاب در اصل کار یک لایه محافظ یا کاور را برای کاشی انجام می دهد و از آن در برابر نفوذ کردن رطوبت محافظت می کند و در ضمن زیبایی آن را بیشتر می نماید.

کاشی سمنان، اصفهان و یزد از جمله بهترین و با دوام ترین کاشی های تولید شده در کشور ما هستند، که هم در بازار های داخلی و هم خارجی عرضه می شوند، به عنوان مثال لیست کارخانجات روناس سمنان، ارس اصفهان و پردیس نیشابور می باشد.